UNMIK
Gazeta Zyrtare


 

Rezoluta 1244 (1999) e Kėshillit tė Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara

Rregulloret

Urdhėresat administrative

Standardet e tė Drejtave tė Njeriut tė pranuara ndėrkombėtarisht

Marrėveshjet ndėrkombėtare

 

Adobe Acrobat Reader nevojitet për t'i lexuar disa prej këtyre dokumenteve.

© 1999-2007 UNMIK.

Ky publikim elektronik i rregulloreve tė UNMIK-ut, i udhėzimeve administrative, i  marrėveshjeve ndėrkombėtare tė lidhura me UNMIK-un dhe instrumentet ndėrkombėtare tė tė drejtave tė njeriut publikohet nga Departamenti i informimit publik tė Misionit tė Administratės sė Pėrkohshme tė Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė (UNMIK). Publikimi nė kėtė faqe nuk ka mbėshtetje ligjore dhe as UNMIK-u as DIP nuk garantojnė saktėsinė e teksteve nė kėtė dokument dhe nuk bartin pėrgjegjėsi pėr ēfarėdo pasoje e cila rezulton nga mbėshtetja nė ēfarėdo teksti apo pėrkthimi. Kopja nė letėr e Gazetės Zyrtare tė botuar nga Drejtoria e Ēėshtjeve Administrative tė Misionit tė Administratės sė Pėrkohshme tė Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė ėshtė i vetmi burim zyrtar i rregulloreve tė UNMIK-ut, i udhėzimeve administrative dhe i marrėveshjeve ndėrkombėtare tė lidhura me UNMIK-un. Versioni nė gjuhėn angleze ėshtė version zyrtar pėr rregulloret dhe udhėzimet administrative tė UNMIK-ut. Nė rast konflikti nė mes tė versionit nė gjuhėn angleze dhe versioneve nė gjuhėn shqipe apo atė serbe, mbizotėron kuptimi i versionit nė gjuhėn angleze.

 Instrumentet ndėrkombėtare tė tė drejtave tė njeriut dhe sipas nevojės pėrkthimet e kėtyre instrumenteve, vendosen nė kėtė faqe nė mėnyrė tė lirė nga bartėsit pėrkatės tė sė drejtės sė autorėsisė, dhe as UNMIk-u as DIP-ja nuk garantojnė saktėsinė e kėtyre teksteve dhe nuk do tė jenė pėrgjegjėse pėr ndonjė pasojė qė rezulton nga mbėshtetja nė ndonjė tekst apo pėrkthim.

 

 HEQJA DORĖ NGA PĖRGJEGJĖSIA

 UNMIK-u ėshtė pėrgjegjės pėr botimin e rregulloreve tė UNMIK-ut dhe tė udhėzimeve administrative, tė shpallura nėn autorizimin e Pėrfaqėsuesit Special tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm. UNMIK-u nuk merr asnjė pėrgjegjėsi pėr cilėsinė e teksteve tė ligjeve tė miratuara nga Kuvendi i Kosovės dhe tė shpallura nga Pėrfaqėsuesi Special i Sekretarit tė Pėrgjithshėm apo pėr saktėsinė e pėrkthimeve pėrkatėse tė ligjeve tė Kuvendit nė gjuhėt qė kėrkohen sipas paragrafit 9.1.51 tė Kornizės Kushtetuese (Rregullorja e UNMIK-ut nr. 2001/9 e datės 15 maj 2001). UNMIK-u nuk do tė jetė pėrgjegjės pėr ndonjė pasojė qė rezulton nga mbėshtetja nė ndonjė tekst apo pėrkthim.

 

unmikgazette@un.org           (+381) 38 200 17003

Prishtinë - Kosovë
 

webmaster: bajraktarir@un.org